XXVIII  Niedziela zwykła – 9 października 2022 r.

← wróć do listy

XXVIII  Niedziela zwykła – 9 października 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca i ostatnie w tym roku czuwanie fatimskieProgram czuwania jest następujący; o godz. 15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła, będąca zwieńczeniem tej modlitwy, natomiast w najbliższą niedzielę  tj.  16 października przypadają uroczystości fatimskie, którym przewodniczyć będzie  Ks. Carlos Cabecinhas – Rektor Sanktuarium w Fatimie.  Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim a następnie w Sanktuarium uroczysta Eucharystia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 15.00 – wyruszy z Sanktuarium do kościoła św. Krzyża procesja Maryjna ulicami naszego Miasta z udziałem; Orkiestry Dętej i banderii konnej. Niech kończące się uroczystości fatimskie będą naszą modlitwą za Kościół Święty, naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie. Wierzę i ufam, że one ukażą także piękno Skalnego Podhala wyrażające się w stroju góralskim. 
 • W przyszłą niedzielę  przypada także 44 rocznica wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę św. dziękczynną.
 • Także w przyszłą niedzielę przypada XXII „Dzień Papieski”, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszystkie ofiary złożone do puszek 
  a przeznaczone na stypendia, będące wsparciem 
  dla ubogich dzieci i młodzieży z głębi serca dziękujemy.
 • A dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w Sanktuarium będzie miało miejsce spotkanie  autorskie z Panią Magdaleną Wolińska-Riedi. Spotkanie poprowadzi Pani Anna Tomczyk. 
  W ramach owego spotkania Pani Magdalena Wolińska – Redi, która była jedną 
  z nielicznych kobiet mieszkających w Watykanie a zarazem korespondentką na co dzień żyjącą za watykańskimi murami podzieli się z Nami swoim doświadczeniem dotyczącym mieszkania przez niemal dwadzieścia lat w Watykanie i spotykań z kolejnymi Papieżami; tj. Janem Pawłem II, Benedyktem XVI oraz Franciszkiem. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 • Powoli zbliża się miesiąc listopad – czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach są wyłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domu, na kartkach wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i zwyczajem lat minionych przekazać do zakrystii w Sanktuarium. Za zmarłych poleconych naszym modlitwom przez cały miesiąc listopad Księża Pallotyni odprawiają 24 Msze św., jedna z nich będzie sprawowana w sanktuarium o godz. 19.00. Zatem Mszą św. i modlitwą różańcową będziemy prosić Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu a nauczycielom i trudzącym się wychowaniem młodych pokoleń – życzymy Darów Ducha Świętego i znaków ludzkiej wdzięczności oraz solidarności.