XXIX Niedziela zwykła –18 października 2020 r.

← wróć do listy

XXIX Niedziela zwykła –18 października 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada ostatnia w tym roku niedziela fatimska. Uroczystościom przewodniczyJ. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. Rok w rok w programie tych uroczystości jest Maryjna procesja ulicami naszego Miasta. Z przykrością informujemy, że w tym roku, po konsultacjach z władzami kościelnymi, Sanepidem i Policją – z racji sytuacji w której się znajdujemy – ta procesja została odwołana. Proszę wszystkich o modlitwę za kościół, naszą Ojczyznę i dar powstrzymania epidemii.

2. Jutro przypada 15 edycja międzynarodowej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli i był odpowiedzią na prośbę św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.  W tym modlitewnym wydarzeniu uczestniczą dzieci z całego świata. W związku z powyższym jutro o godz. 9.00 tu w Sanktuarium rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji uproszenia pokoju w świecie i naszej Ojczyźnie oraz ochrony Dzieci przed zagrożeniami współczesnej cywilizacji. Zachęcamy dorosłych do umożliwienia dzieciom wzięcia udziału w kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”, by mogły wesprzeć dzieci z całego świata we wspólnej modlitwie. Przypominamy, że tę modlitewną akcję koordynujePapieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Przypominamy, że ta modlitwa będzietransmitowana w mediach społecznościowych. 

3. W środę przypada 33 rocznica Koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej, znajdującej się w kaplicy obok Sanktuarium. Ów akt miał miejsce na Placu Św. Piotra w Rzymie i był dokonany przez św. Jana Pawła II. Zatem jest to niezwykły powód do naszej wdzięczności wobec św. Jana Pawła II, wyrażający się  dziękczynnej modlitwie za dar koronacji oraz wezwanie dla nas, byśmy wsłuchiwali się w treść fatimskiego orędzia. 

4. W czwartek przypada liturgiczne Wspomnienie Św. Jana Pawła II. Niech nasza obecność tego dnia w Sanktuarium będzie dla nas wezwaniem, byśmy kroczyli drogą świętości. 

5. W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkania; wśrodę o 13.30 spotkanie dla dzieci I komunijnych, natomiast o godz. 18.00 spotkanie dla chłopców z 6 klas szkoły podstawowej.

6. Miesiąc listopad – czas modlitewnej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone kartki wspominkowe. Na kartkach można wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i zwyczajem lat minionych przekazać do zakrystii Sanktuarium. Za zmarłych poleconych naszym modlitwom przez cały miesiąc Księża Pallotyni odprawiają każdego dnia 24 Msze św., jedna z nich będzie sprawowana w tej świątyni o godz. 19.00. Zatem Mszą św. i modlitwą różańcową będziemy prosić Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych. 
7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe

Listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Idąc na cmentarze składamy na grobach naszych bliskich kwiaty i zapalamy znicze. Zechciejmy ten gest wynikający z wdzięczności 
i wiary pogłębić przez modlitewną pamięć. A nasze zamyślenie o śmierci niech stanie się okazją do odnowienia wiary w życie wieczne