XXVIII Niedziela zwykła – 11 października 2020 r.

← wróć do listy

XXVIII Niedziela zwykła – 11 października 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada XX „Dzień Papieski”, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszystkie ofiary złożone do puszek a przeznaczone na stypendia, będące wsparciem dla ubogich dzieci i młodzieży z głębi serca dziękujemy.

2. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca i ostatnie w tym roku czuwaniefatimskieProgram czuwania jest następujący; o godz. 15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła, będąca zwieńczeniem naszej modlitwy, natomiast w niedzielę  –  uroczystości fatimskie, którym przewodniczyć będzie  J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim a następnie w Sanktuarium uroczysta Eucharystia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 15.00 – mamy nadzieję jeśli nic się nie wydarzy – wyruszy z Sanktuarium do kościoła św. Krzyża procesja Maryjna ulicami naszego Miasta z udziałem; Orkiestry Dętej i banderii konnej. Każdego prosimy 
o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa – w trosce o swoje zdrowie i naszych bliźnich. Niech kończące się uroczystości fatimskie będą naszą modlitwą za Kościół Święty z Ojcem Świętym Franciszkiem i naszą Ojczyznę i łaskę powstrzymania pandemii. Wierzę i ufam, że one ukażą także piękno Skalnego Podhala wyrażające się w stroju góralskim. 

3. W piątek przypada 42 rocznica wyboru Ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę św. dziękczynną.

4. W czwartek z racji trzeciego czwartku miesiąca w Sanktuarium o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie wszystkich wiernych a szczególnie uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz wszystkich wiernych.

5. W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkaniaw poniedziałek o godz. 20.00 – dla Rodziców, których Dzieci w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię Świętą; w piątek o godz. 18.00 – dla dziewcząt z klasy 6; a w sobotę o 10.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów, natomiast o 11.00 – dla ministrantów i lektorów.  

6. Powoli zbliża się miesiąc listopad – czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach są wyłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domu, na kartkach wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i zwyczajem lat minionych przekazać do zakrystii w Sanktuarium. Za zmarłych poleconych naszym modlitwom przez cały miesiąc listopad Księża Pallotyni odprawiają 24 Msze św., jedna z nich będzie sprawowana w sanktuarium o godz. 19.00. Zatem Mszą św. i modlitwą różańcową będziemy prosić Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych.7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

7. W najbliższą niedzielę przypada 15 edycja międzynarodowej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.  Pomysł modlitewnej kampaniipowstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas i był odpowiedzią na prośbę św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.  W tym modlitewnym wydarzeniu uczestniczą dzieci z całego świata. W związku z powyższym w poniedziałek 19 października o godz. 9.00 tu w Sanktuarium rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji uproszenia pokoju w świecie i naszej Ojczyźnie oraz ochrony Dzieci przed zagrożeniami współczesnej cywilizacjiktóra będzie transmitowana także 
w mediach społecznościowych.
 Zachęcamy wszystkich dorosłych do umożliwienia dzieciom wzięcia udziału w kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”, by mogły swoją modlitwą wesprzeć dzieci z całego świata. Przypominamy, że tę modlitewną akcję koordynuje w naszej OjczyźniePapieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Jednocześnie informujemy, że rejestracja oraz więcej informacji dotyczącej tego wydarzenia znajdziemy na stronie internetowej: www.moditwamilionadzieci.pl. Do włączenia się w tę modlitewną akcję usilnie zachęca ks. Abp. M. Jędraszewski – Metropolita Krakowski. 

Wszystkim wiernym nawiedzającym Sanktuarium, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu a nauczycielom 
i trudzącym się wychowaniem młodych pokoleń – życzymy Darów Ducha Świętego i znaków  ludzkiej wdzięczności oraz solidarności.