XXVI  Niedziela zwykła – 1 października 2023 r.

← wróć do listy

XXVI  Niedziela zwykła – 1 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Św. Jan Paweł II prosił; „Weźcie znów ufnie do ręki różaniec”. Niech Jego wołanie dociera do naszych serc i naszych Rodzin. Niech modlitwa różańcowa, która
  w Sanktuarium ma miejsce; dla dzieci od poniedziałku do piątku w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 sprawia, że „wszyscy odzyskamy zdolność  okazywania sobie solidarności
  i zdolność wzajemnego sobie przebaczania” – jak napisał w Liście Apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” św. Jan Paweł II.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych
  i misyjnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem.
  W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że w pierwszą sobotę o godz. 16.00  nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci, które tym razem będzie miało charakter ogólnopolski a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię w czasie której dzieci przystępujące do pierwszej komunii świętej otrzymają różańce. W ramach Ogólnopolskiej Pierwszej Soboty Dla Dzieci Sanktuarium zaprasza najmłodszych z rodzicami i opiekunami na godzinę 14:00. Zaplanowaliśmy dla was występ młodzieżowego zespołu góralskiego „Skibowiańskie Zwyrtliki”, spotkanie z Magdą Buczek oraz występ zespołu Promyczki Dobra”. o godzinie 16:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszo-sobotnie dla dzieci.
 • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania:  dla dzieci komunijnych w czwartek o 13.00, a dla ich Rodziców w czwartek o  godz. 20.00. Spotkanie dla dzieci rocznicowych w piątek o 15.45, dla uczniów klas VI w piątek o 18.00, dla uczniów klas VII w piątek o 19.00, dla uczniów klas VIII w piątek o 20.00, zaś w sobotę o 10.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów a o 11.30 dla kandydatów na ministrantów.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.