XXVII  Niedziela zwykła – 8 października 2023 r.

← wróć do listy

XXVII  Niedziela zwykła – 8 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterski

 1. W najbliższy piątek przypada 13 dzień miesiąca i ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. Program czuwania jest następujący; o godz. 15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła, będąca zwieńczeniem tej modlitwy, natomiast w niedzielę  –  15 października przypadają uroczystości fatimskie, którym przewodniczyć będzie  Ks. Abp Adrian Galbas – Metropolita Katowicki.  Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim
  a następnie w Sanktuarium uroczysta Eucharystia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.
  O godz. 15.00 – wyruszy z Sanktuarium do kościoła św. Krzyża procesja Maryjna ulicami naszego Miasta z udziałem; Orkiestry Dętej
  i banderii konnej. Niech kończące się uroczystości fatimskie będą naszą modlitwą za Kościół Święty, naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie. Wierzę i ufam, że one ukażą także piękno Skalnego Podhala wyrażające się w stroju góralskim.
 • Również  w przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie będą miały miejsce wybory parlamentarne i referendum. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu. Niech każdy odda głos zgodnie ze swym sumieniem, mając na uwadze odpowiedzialność, dobro i pożytek  naszej Ojczyzny. Pamiętajmy, że nieobecność przy wyborczej urnie odbiera nam prawo do ewentualnej późniejszej krytyki.
 • Także w przyszłą niedzielę przypada XXIII „Dzień Papieski”, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszystkie ofiary złożone do puszek a przeznaczone na stypendia, będące wsparciem dla ubogich dzieci i młodzieży z głębi serca dziękujemy.
 • Powoli zbliża się miesiąc listopad – czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach są wyłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domu, na kartkach wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i zwyczajem lat minionych przekazać do zakrystii w Sanktuarium. Za zmarłych poleconych naszym modlitwom przez cały miesiąc listopad Księża Pallotyni odprawiają 24 Msze św., jedna z nich będzie sprawowana w sanktuarium
  o godz. 19.00
  . Zatem Mszą św. i modlitwą różańcową będziemy prosić Boga
  o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu a nauczycielom i trudzącym się wychowaniem młodych pokoleń – życzymy Darów Ducha Świętego i znaków ludzkiej wdzięczności oraz solidarności.