XXVI Niedziela zwykła – 25 września 2022 r.

← wróć do listy

XXVI Niedziela zwykła – 25 września 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Św. Jan Paweł II prosił; „Weźcie znów ufnie do ręki różaniec”. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.  
  • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota  miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że w pierwszą sobotę kwietnia rozpoczęliśmy praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci. Zatem – w październiku – początek nabożeństwa godz. 16.00 w Kaplicy Matki Bożej, a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię
  • W tym tygodniu będzie miało miejsce spotkanie dla dzieci komunijnych w poniedziałek o 14.15.
  • W dekanacie zakopiańskim rozpoczynamy prace mające na celu zorganizowanie wyjazdu i przygotowanie młodych ludzi do udziału w ŚDM w Lizbonie, które odbędą się w dniach 1 – 6 sierpnia 2023 roku. Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem – a mam na myśli młodzież w wieku 16 – 30 lat – zapraszamy w niedziele 9 października o godz. 16.00 na spotkanie informacyjno – organizacyjne w Sali przy Sanktuarium Narodowym MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.
  • W przyszłą niedzielę, tj. 2 października wolontariusze będą kwestować przy naszym Kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc.  Dlatego prosimy o wsparcie akcji, wierzymy w Państwa ofiarność i prosimy o nią.
  • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.