XXIV Niedziela zwykła – 11 września 2022 r. 

← wróć do listy

XXIV Niedziela zwykła – 11 września 2022 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1.   We wtorek przypada 13 dzień miesiąca września w konsekwencji czuwanie fatimskieZatem o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św. natomiast o godz. 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim. Zaś na uroczystości fatimskie, które przypadają w niedzielę 18 września przyjął zaproszenie J. E. Ks. Kard. Robert Sarah – były Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Już dziś serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie. 

2.   W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00, natomiast z kościoła św. Krzyża w Zakopanem po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie. 

3.   W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych, także tych którzy w Zakopanem wypoczywają

4.   W Zakopanem trwa  – pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Burmistrza Miasta Zakopane – XIV-ty Międzynarodowy Festiwal pt. „Muzyka na Szczytach”. W ramach tegoż Festiwalu Koncerty w Sanktuarium mają miejsce w dniach; 12, 14 i 16 września.  Wszystkie rozpoczynają się 
o godzinie 20.00 i  prezentować będą najwybitniejsze światowe dzieła muzyczne 
z różnych epok, w wykonaniu najsłynniejszych polskich artystów oraz niezwykle uzdolnionej młodzieży ze szkół muzycznych z Katowic, Bochni oraz z Nowego Targu. Serdecznie zapraszamy.

5.   W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; dla dzieci komunijnych w poniedziałek o 14.15; dla uczniów klas 6 w środę o 18.00. Natomiast uczniów klas 8 w tym tygodniu zachęcamy do udziału w Godzinie Uwielbienia. 

6.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym życzymy, by w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu 
a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.