XXVI Niedziela zwykła – 26 września 2021 r.

← wróć do listy

XXVI Niedziela zwykła – 26 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

     1. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Św. Jan Paweł II prosił; „Weźcie znów ufnie do ręki różaniec”. Niech Jego wołanie dociera do naszych serc i naszych Rodzin. Niech modlitwa różańcowa, która w Sanktuarium ma miejsce; dla dzieci od poniedziałku do piątku w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 – sprawia, że „wszyscy odzyskamy zdolnośćokazywania sobie solidarności i zdolność wzajemnego sobie przebaczania” – jak napisał w Liście Apostolskim „Rosarium VirginisMariae” św. Jan Paweł II.

2. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę dzisiaj – z woli Metropolity Krakowskiego – obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież
W związku z powyższym wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Jednocześnie informujemy, że po Mszy św. przed Sanktuarium można złożyć ofiarę do puszki, która będzie przeznaczona na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca
W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. 
W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo – sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny.

4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania: w poniedziałek o godz. 14.30 dla dzieci komunijnych; w piątek o godz. 15.45 dla dzieci, które w tym roku będą przeżywać rocznicę Komunii św.; również w piątek o godz. 18.00 dla uczniów klas VI; natomiast o godz. 19.00 dla uczniów klas VIII. W sobotę zbiórka dla kandydatów na ministrantów o godz. 10.00, zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 11.00 a spotkanie scholki z s. Joeląw sobotę o godz. 14.00.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.