XXVII Niedziela zwykła – 03 paździenika 2021 r.

← wróć do listy

XXVII Niedziela zwykła – 03 paździenika 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie


1. Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Modlitwa różańcowa w Sanktuarium ma miejsce; dla dzieci od poniedziałku do piątku w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

2. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym Kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc.  Dlatego prosimy o wsparcie akcji, wierzymy w Państwa ofiarność i prosimy o nią. 
3. W tym tygodniu przypada pierwsza środa ipierwszy czwartek miesiąca. W pierwszą środę miesiąca ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca, które jak zawsze rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30. W pierwszy czwartek od godz. 18.00 adoracja Najśw.    Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych  i misyjnych.

4. W czwartek 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – podczas nabożeństwa Różańcowego dzieci z 3 klasy szkoły podstawowej otrzymają poświęcone Różańce. Jest to jeden z etapów przygotowania do I Spowiedzi i Komunii Świętej. 
5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania: W poniedziałek o godz. 14.30 dla dzieci komunijnych; o 20.00 dla Rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św.; w środę o 16.00 dla chłopców klasy VII;   w czwartek o 16.00 dla dziewcząt klasy VII; a spotkanie scholki z s. Joelą w sobotę o godz. 14.00.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, życzymy doświadczenia w życiu mocy Bożego błogosławieństwa.