XXVII Niedziela zwykła – 4 października 2020 r.

← wróć do listy

XXVII Niedziela zwykła – 4 października 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W najbliższą niedzielę przypada XX „Dzień Papieski”, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszystkie ofiary złożone do puszek 
a przeznaczone na stypendia – będące wsparciem 
dla ubogich dzieci i młodzieży z głębi serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu mimo trwającej pandemii będą miały miejsce następujące spotkania; 

w poniedziałek o godz. 20.00 – dla Rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do  Pierwszej  Komunii Świętej; 

w środę o godz.  20.00 – dla Rodziców młodzieży klas ósmych; 

w czwartek o godz. 20.00 – dla Rodziców młodzieży klas siódmych; 

w piątek również o godz. 20.00 – dla Rodziców młodzieży klas szóstych, natomiast 

w sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla kandydatów na ministranta a 11.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów. Jednocześnie prosimy, by uczestnicząc w tych spotkaniach pamiętać o zasadach sanitarnych związanych z trwającą pandemią.    
3. Powoli zbliża się miesiąc listopad – czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach są wyłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domu, na kartkach wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i zwyczajem lat minionych przekazać do zakrystii w Sanktuarium. Za zmarłych poleconych naszym modlitwom przez cały miesiąc listopad Księża Pallotyni odprawiają 24 Msze św., jedna z nich będzie sprawowana w sanktuarium o godz. 19.00. Zatem Mszą św. i modlitwą różańcową będziemy prosić Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych.4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu a nauczycielom i trudzącym się wychowaniem młodych pokoleń – życzymy Darów Ducha Świętego i znaków  ludzkiej wdzięczności oraz solidarności.