Pierwsze Soboty Dla Dzieci – zwiastun już jest

← wróć do listy

Pierwsze Soboty Dla Dzieci – zwiastun już jest

O nabożeństwie

W naszym Sanktuarium organizujemy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla dzieci.

Inauguracja miała miejsce dn. 2 kwietnia 2022, w rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II, który jest tak silnie związany z tym miejscem. Jak wiemy, Sanktuarium jest wotum wdzięczności za uratowanie życia Św. Jana Pawła II po zamachu na Placu Św. Piotra w Rzymie 13 maja 1981 roku, kiedy to Pani Fatimska zmieniła bieg śmiercionośnej kuli. Za ten cud Św. Jan Paweł II dziękował Matce Bożej właśnie tutaj w Sanktuarium na Krzeptówkach podczas konsekracji 7 czerwca 1997 roku.

Św. Jan Paweł II był papieżem maryjnym i głosił orędzie fatimskie, w które nieodłącznie wpisuje się nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, jako element II tajemnicy fatimskiej.


Jak się odbywa?

Zostało ono przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach w wieku szkoły podstawowej – rówieśników ś.w Franciszka, św. Hiacynty i s. Łucji.

Pierwsze Soboty Dla Dzieci to nabożeństwo przygotowane w specjalnej formule dla dzieci. Spotykamy się w każdą pierwszą Sobotę Miesiąca:

o godz. 16:00 – odmawiamy różaniec razem ze Scholą Fatimską, która wspiera nas przepięknym śpiewem i pieśniami maryjnymi

o godz. 16.20 – rozpoczynamy 15- minutowe rozmyślania, które dotyczą wybranej tajemnicy różańca, rozmyślania są w formie prezentacji audio-wizualnej, dlatego ułatwiają dzieciom skupienie na omawianej treści

o godz. 16.40 – odbywa się Eucharystia z udziałem dzieci

o godz. 17.10 – słodki poczęstunek dla dzieci


WWW

Przygotowujemy stronę internetową skierowaną do dzieci, ale i rodziców i katechetów, wspierającą w odprawianiu pierwszych sobót miesiąca przez dzieci.

www.pierwszesobotydladzieci.pl