Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2023

← wróć do listy

 Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2023

  Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tę Uroczystość pragnę, wypowiedzieć słowawdzięczności względem tych, którzytrudzili się,byśmy owocnie przeżyli czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Najpierw takie słowa – skieruję w kierunku moich Współbraci z Ks. E. Leśniakiem z Poznania i Ks. M. Kowalczykiem i z Ks. Michałem Siennickim z WSD Ołtarzew oraz Ks. Marcinem, który czuwał nad przebiegiem Triduum Paschalnego – to Wam najserdeczniej dziękuję za pracę podejmowaną w tym w Wielkim Poście i w obecnym czasie.  Z podziwem patrzę na S. Józefę, S. Julitę i S. Joelę – SS. Nazaretanki pracujące razem z nami w Sanktuarium. Chcę dzisiaj pamiętać o wszystkich; a nade wszystko o Scholii, towarzyszącej naszym modlitwom, Siostrach zakonnych, Służbie liturgicznej, pracownikach Sanktuarium, PRD naszej parafii, Oddziale Związku Podhalan przy Sanktuarium. Szczególne słowa wdzięczności kieruję ku naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Wiernym Parafii wspierających nas modlitwą i ofiarą w tak trudnym czasie. To wzrusza i zobowiązuje.  Niezwykle ciepło patrzę na Was wszystkich gromadzących się przy ekranach monitorów. Ufam, że byliśmy razem i czas nam ofiarowany przez Boga w tym roku przeżyliśmy niezwykle głęboko a zarazem pogłębiła się w Nas tęsknota, za Eucharystią, spowiedzią także w Sanktuarium.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Sanktuarium tak, jak w każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i wszystkich składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
  3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Ufajmy Bożemu Miłosierdziu i bądźmy wdzięczni Bogu za jego Miłosierdzie, którego tak obficie doświadczamy w życiu codziennym i w sakramencie pojednania. Przypominamy, że o godz. 15.00 w ramach nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia, ma również miejsce w Sanktuarium Nowenna przed tym Świętem.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wolę, by ta dzisiejsza uroczystość trwała w naszych sercach i umysłach. Niech te Święta będą dla każdego z nas błogosławione.