Niedziela Palmowa – 2 kwietnia 2023 r. 

← wróć do listy

Niedziela Palmowa – 2 kwietnia 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy Mękę, Śmierć 
i Zmartwychwstanie Chrystusa. Obrzęd poświęcenia palm na każdej Mszy św., natomiast uroczyste, połączone z procesją na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, wieczorem zaś o godz. 18.30 ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym, zaś po południu w 18 rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II o godz. 15.00 rozpocznie się Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II i wartości, których uczył. Marsz ulegnie rozwiązaniu w kościele św. Krzyża. Podczas Marszu przeżyjemy – trzymając w dłoniach jedynie flagi papieskie – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  Ufam, że nikt z nas nie będzie obojętny wobec tego wydarzenia. 

2. Jutro od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a w pomieszczeniu 
z Pamiątkami i Dewocjonaliami, znajdują się „baranki wielkanocne”, rozprowadzane przez Caritas, publikacje o tematyce fatimskiej i prasa katolicka, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste. Również jutro o 14.15 spotkanie dla dzieci komunijnych zaś w środę o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas VI.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu łożyli i nadal to czynią ofiary na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Niech ta hojność, będzie nagrodzona Bożym błogosławieństwem i doświadczeniem opieki Pani Fatimskiej.

*  Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00rozpoczniemy Triduum Paschalne

Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy wiernych do adoracji przy Ołtarzu Wystawienia do godz. 22.00.

*  W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 15.00. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Po liturgii przez całą noc adoracja przy Grobie Pańskim wg. przygotowanego programu, znajdującego się przed wejściem do świątyni. Zachęcamy wszystkich parafian; dorosłych, Młodzież i Dzieci do warty przy Grobie Pańskim w strojach regionalnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

*  W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny, począwszy od   godz. 9.00 do godz. 16.00.  

*   Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie 

nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie dalsza część Wigilii Paschalnej z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec.

*   Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

*  Spowiedź święta  w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia a w Wielki Czwartek od godz. 9.00 
– 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 22.00 aż do godz. 18.00 
w Wielką Sobotę. Jednocześnie informujemy, że zarówno w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek 
 i w Wielką Sobotę o godz. 7.30 będzie miała miejsce w Sanktuarium wspólna Jutrznia.  

 Serdecznie zapraszamy.

*  W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  – Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny 
a przeżycia w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.