II Niedziela Wielkanocy – 16.04.2023 r.

← wróć do listy

II Niedziela Wielkanocy – 16.04.2023 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj przeżywamy w kościele Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas ma aż nazbyt wiele powodów do wdzięczności względem Boga, który nieustannie ogarnia nas pełnym miłości spojrzeniem. Zechciejmy zatem wniknąć w tajemnicę Jego Miłości, biorąc do ręki duchowy „Dzienniczek” św. Siostry FaustynyApostołki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy też w dniu dzisiejszym do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które rozpocznie się o godz. 15.00. dzisiaj również o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych. Tym razem będzie on miał miejsce w domu Sióstr Miłosierdzia.
  2.  W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona
    z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku
    z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.
  3. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując tego aktu wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
  4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
    w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

  Trwajmy w Chrystusowej miłości starając się żyć wg ewangelicznych wartości.
A w tym zadaniu niech nas wspiera Boże błogosławieństwo i prowadzi Pani Fatimska.