IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020r.

← wróć do listy

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia.
Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy Światło Betlejemskie, które można zabrać z kaplicy Matki Bożej do godz. 16.00, a także wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy również tych, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zwracamy się jednocześnie z prośbą, by w Rodzinach chrześcijańskich na stół wigilijny nie podawano alkoholu. 

Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i Mszy św. wieczornej. Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty do godz. 22.00.

2. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka – jak zawsze o północy. 
Wszystkich serdecznie zapraszamy, przypominając zarazem o zachowaniu norm sanitarnych, związanych z trwającą epidemią. Całe Sanktuarium łącznie z chórami będzie dostępne dla wszystkich, celem stworzenia większych przestrzeni. 

W Boże Narodzenie Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30; 17.00 i 19.00 – tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. W drugi dzień świąt – Msze św. w Sanktuarium jak każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii w środę od godz. 9.00 

5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu  z Pamiątkami i Dewocjonaliami, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

6. Z sakramentu pojednania można skorzystać w Sanktuarium codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 – 18.00 oraz w Wigilię od godz. 7.00 do godz. 13.00.

7. Od jutra do niedzieli Chrztu Pańskiego nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu. Jednak o godz. 15.00 codziennie będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

8. W wigilię Bożego Narodzenia w Telewizji Polskiej – program pierwszy –  z Sanktuarium na Krzeptówkach o godz. 21.10 oraz w Boże Narodzenie o godz. 17.30 będzie miał miejsce, pod patronatem Pary Prezydenckiej, koncert kolęd w wykonaniu polskich Gwiazd.

Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności z Sanktuarium i wspólnego kolędowania. 


9. Już dziś informujemy, że zgodnie z decyzjami KEP i Pasterza naszej Archidiecezji 
w tym roku nie będzie – z racji epidemii – wizyty duszpasterskiej także w naszej parafii. Pamiętajmy jednak, że szczególnym celem każdej w
izyty duszpasterskiej, jest błogosławieństwo Rodziny i wspólna modlitwa w miejscu jej zamieszkania, pracy 
i wspólnego rozwoju. To dlatego kapłan pracujący w Sanktuarium – na wyraźne zaproszenie poszczególnych Rodzin – ma prawo do indywidualnych odwiedzin tych Rodzin z zachowaniem norm sanitarnych.
Proszę więc, aby zainteresowane Rodziny indywidualnie ustaliły czas takowej wizyty z poszczególnym kapłanem.

Sugeruję, by takowe spotkania odbyły się – jeśli będą – w dniach od 28 grudnia do 6 stycznia – czyli do uroczystości Objawienia Pańskiego.  

Wszystkim życzmy Bożej radości, ciepła i pokoju w przeżywaniu dnia dzisiejszego, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Maryja Pani Fatimska uczy wsłuchiwania się w Boże Słowa i zachowywania ich w swym sercu.