III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

← wróć do listy

III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

​​​ 1. Dzisiaj rozpoczęły się w Sanktuarium rekolekcje adwentowe i trwać będą do środy włącznie a prowadzi je Ks. Michał Siennicki – pallotyn z WSD w Ołtarzewie. Spotkania rekolekcyjne mają miejsce w Sanktuarium o godz. 6.00; 12.00 i 17.00. Będą także trasmitowane na stronie Sanktuarium oraz FB. Wszystkich wiernych zachęcamy – mimo trwającej epidemii i ograniczeń sanitarnych z nią związanych – do licznego udziału w tych rekolekcjach a także korzystania z sakramentu pokuty. Przypominamy, że spowiedź w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia, na każdej Mszy św. oraz w godzinach od 9.00 – 13.00 i od 15.00 – 18.00.

2. W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych. 

3. W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

4. Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Św. „Roratnich” i Nowennie do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna rozpocznie się w środę i będzie miała miejsce każdego dnia na zakończenie Mszy św. Roratniej. 

5. Betlejemskie Światło Pokoju”, zwyczajem lat minionych – będzie  wystawione w kaplicy Matki Bożej. 

6. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim życzymy – zgodnie z przesłaniem dzisiejszej niedzieli – spokoju 
i radości w przeżywaniu czasu adwentowego i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.