III Niedziela Wielkanocy – 23.04.2023 r.

← wróć do listy

III Niedziela Wielkanocy – 23.04.2023 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Katolickim w Polsce Niedzielę Biblijną i już VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Tą niedzielą rozpoczyna się także 15 Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty tj. 29 kwietnia a motywem przewodnim tego tygodnia są słowa: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” nawiązują one do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce przyjętego przez Konferencję Episkopatu Polski pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Te słowa będą rozważane w wybranych fragmentach Ewangelii wg św. Jana. Aktualny kontekst wojenny mówi nam dużo o potrzebie sięgania po Słowo Boże, aby kształtować w sobie ducha solidarności, braterstwa, ofiarności, a przede wszystkim ducha pokoju. Ale nade wszystko chcemy w tym tygodniu dziękować Ojcu niebieskiemu za Kościół Święty i wynikające z niego posłannictwo do dawania świadectwa o zmartwychwstaniu Chrystusa.
  2. Informujemy wszystkich wiernych naszej parafii – także Pielgrzymów – że w V Niedzielę wielkanocną tj. 7 maja, na Mszy św. o godz. 11.30, przeżyjemy uroczystość pierwszej Komunii Świętej.
  3. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując tego aktu wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
  4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.