III Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

← wróć do listy

III Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również,   że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – ma obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.
  • Za tydzień  tj. w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczyna się w naszej parafii i w Sanktuarium czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Prowadzić je będzie Ks. Marek Tomulczuk – pallotyn z Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej w Sierpcu. Ich program będzie wyłożony na stolikach przy wyjściu z Sanktuarium w najbliższą niedzielę. 
  • W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych, natomiast jak zawsze w poniedziałek o godz. 14.15 – spotkanie dla dzieci komunijnych.
  • Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity,  przeznaczone na Boży Grób, który w tym roku przygotujemy wg nowego projektu oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.
  • Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując tego aktu wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
  • W czwartek zakończyły się prace związane z odnowieniem wnętrza Sanktuarium
    i Kaplicy Matki Bożej. Całość inwestycji zamknęła się w kwocie 40.000 zł. Pozostały prace na zewnątrz – być może łącznie z wieżą Sanktuarium i zabezpieczeniem drewna na wieży oraz odnowieniem drzwi do Sanktuarium – rozpoczną się wtedy, gdy pozwoli na to pogoda na zewnątrz, jednak na pewno nie przed Świętami Wielkanocnymi.  
  • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Jakie są życzenia na najbliższy tydzień? Oby czas Wielkiego Postu uświadomił nam, że każdy z nas ma być zwierciadłem Boga w świecie: zauważmy, aby woda odbijała niebo, nie musi być głęboka, wystarczy, że będzie czysta… Bóg przyciąga czyste serca, a czyste serca przyciągają Boga.