​IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023r. 

← wróć do listy

​IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan jest moim pasterzem i to On zawsze wiedzie mnie po właściwych  ścieżkach, Więc chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Obyśmy zawsze szli za Jezusem z przekonaniem, że On  prowadzi nas po właściwych ścieżkach. Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje w Sanktuarium, trwać będą do środy włącznie a prowadzi je Ks. Marek Tomulczuk – pallotyn a zarazem kustosz Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej. Nauki rekolekcyjne będą miały miejsce co dnia o godz. 12.00 i 19.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. Jutro – z racji dzisiaj przypadającej Niedzieli Wielkiego Postu – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca a zarazem dzień imienin S. Józefy – przełożonej Wspólnoty Sióstr Nazaretanek na Krzeptówkach. Wszystkim solenizantom – także S. Józefie – życzymy, by mieli niezłomną wiarę a zarazem byli pobożni i sprawiedliwi jak ich Patron.

3. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień jest Dniem Świętości Życia oraz uroczystością patronalną Prowincji Zwiastowania Pańskiego /Księży Pallotynów/. W związku z tym wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału 
– w nabożeństwie różańcowym i we Mszy św. wieczornej.

4. Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób, który w tym roku przygotujemy wg nowego projektu oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

5. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując tego aktu wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

7. Doskonale wiemy, że w ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na osobę i wizerunek Świętego Jana Pawła II. Dzieje się to w Ojczyźnie Papieża, który jak nikt inny rozsławił imię Polski na całym świecie i jest Ojcem naszej wolności. Ludzie kościoła i wszyscy mający taką świadomość protestują przeciw takowym postawom. Czy Skalne Podhale może być obojętne… Nie! To dlatego w Niedzielę Palmową o godz. 15.00 tu w Sanktuarium rozpocznie się Marsz w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II i wartości, których uczył. Marsz ulegnie rozwiązaniu w kościele św. Krzyża. Podczas Marszu przeżyjemy – trzymając w dłoniach jedynie flagi papieskie – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  Ufam, że nikt z nas nie będzie obojętny wobec tego wydarzenia. 

Życzmy sobie aby nigdy nie ogarnęły naszego umysłu i naszego serca żadne ciemności 
a nadto niech naszym dniom i nocom błogosławi Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a Maryja 
– Pani Fatimska wskazuje nam drogi nawrócenia.