​Święto Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 r. 

← wróć do listy

​Święto Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu a zarazem Święto Patronalne Sióstr Nazaretanek, posługujących także w tym Sanktuarium. Informując o tym prosimy o modlitwę w ich intencji oraz dar nowych powołań zakonnych.

2. Także dzisiaj przypada ostatni dzień roku 2023. Dziękczynna Msza św. wieczorna
nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym,  rozpocznie się o godz. 19.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Sanktuarium a po Apelu adoracja Najśw. Sakramentu aż do północy. O godz. 24.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w nowym 2024 roku. Informujemy również, że za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” tego dnia można zyskać odpust zupełny.

3. Jutro – w pierwszy dzień nowego roku 2024 przypada – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Ten dzień jest także światowym dniem modlitwy o pokój na świecie. Przypominamy także, że w tym dniu Ks. Mieczysław Olech i Ks. Mieczysław Biały przeżywać będą dzień swoich imieninPolecamy naszych Współbraci Waszej modlitwie oraz składamy im serdeczne życzenia; oby Ich posługa w tutejszym Sanktuarium Pani Fatimskiej przyniosła im spełnienie. 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca
W pierwszy czwartek o godz. 18.00 modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych 
i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe 
z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem.  
W pierwszą sobotę miesiąca nie będzie nabożeństwa dla Dzieci ani dorosłych z uwagi na Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Materiały do odprawienia nabożeństwa dla dzieci znajdują się na www.pierwszesobotydladzieci.pl

5. W pierwszą sobotę miesiąca przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w Sanktuarium wg. porządku niedzielnego. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda 
i kadzidło. Obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła będzie miał miejsce na każdej Mszy św. Zgodnie z dawnym zwyczajem – na drzwiach naszych domów i mieszkań poświęconą kredą kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Również w sobotę po celebracjach pierwszej soboty – rozpocznie się koncert kolędowy w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w ramach Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pt. „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”.

6. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarze na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

7. Wczoraj zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Bywało, że czasem nie zastaliśmy kogoś w domu. W związku z tym, jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć księdza w swoim domu, prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium a za wszystkie spotkania i wspólną modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać. Niezwykle serdecznie dziękujemy za złożone ofiary podczas wizyty duszpasterskiej. 

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili –  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.