Ur. Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024r.

← wróć do listy

Ur. Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada Dzień Matki. W szczególny i wyjątkowy sposób składamy życzenia wszystkim Mamom i dziękujemy za trud włożony w opiekę
  i wychowanie. Matka od zawsze jest symbolem bezpieczeństwa, ciepła i miłości.
  I to Ona odgrywa wielką rolę w życiu każdego z nas. Zachęcamy wszystkich do modlitewnej pamięci w intencji naszych Mam, prosząc dla tych, które odeszły do wieczności o dar nieba, zaś dla żyjących  oraz wszystkich kobiet o dar Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Fatimskiej.
 • W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Msze Św.
  w Sanktuarium o godz. 7.00, następnie o godz. 10.00  uroczysta Msza Św.,
  z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Natomiast w godzinach wieczornych Msze św. w Sanktuarium o 17.00 i 19.00.
  W związku
  z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o
  przyozdobienie naszych domów a także serdecznie prosimy wszystkie Dzieci – do sypania kwiatów podczas procesji
  – dla nich próba w środę o godz. 16.00
  . Niech nasz udział w tej Uroczystości
  a zarazem w Eucharystycznej  procesji będzie naszym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest pośród nas, pochyla się nad nami i nieustannie nam towarzyszy w naszej codzienności.
 • Od piątku tj. 31 maja rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych naszej parafii do udziału we Mszy św. wieczornej
  i eucharystycznej procesji wokół naszej świątyni. Oktawa trwa do następnego czwartku włącznie.
 • W tym tygodniu przypada  pierwsza sobota miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że
  |w pierwszą sobotę o godz. 16.00  nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci, które tym razem będzie miało charakter ogólnopolski a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię.
 • Także w sobotę wyrusza z Sanktuarium jednodniowa – już 27 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza z hasłem „ Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie…” O godz. 7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie pielgrzymki w Parku Fatimskim, natomiast o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w Sanktuarium Najśw. Rodziny.  Młodzież – ale też wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
  w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.