Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020 r.

← wróć do listy

Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Obrzęd poświęcenia palm będzie miał miejsce na każdej Mszy św. z zachowaniem przepisów prawa państwowego i kościelnego.  
  2. Zgodnie z wcześniejszą informacją jutro od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszej parafii ale tylko tych, którzy tego pragną i o to poproszą. Proszę więc o uprzedni kontakt telefoniczny.  
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób starali się i nadal to czynią wesprzeć Sanktuarium. Myślę nie tylko o pielgrzymach ale także o wiernych naszej parafii. To naprawdę jest wzruszające i budujące. Za wszystkie gesty solidarności z serca dziękujemy i przyjmujemy zobowiązanie do modlitewnej pamięci.   

W czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Triduum Paschalne.

* Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Wszystkie celebracje związane i Triduum Paschalnym będą zgoła inne od tych, które znamy. Wynika to z prawa państwowego i kościelnego. Z zachowaniem przepisów prawa państwowego jak kościelnego adoracja przy ołtarzu wystawienia do godz. 22.00.

* W Wielki PiątekDroga Krzyżowa o godz. 15.00.

O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Po liturgii przez całą noc będzie adoracja przy Grobie Pańskim, podobnie jak posługa w konfesjonale – proszę jednak o zachowanie przepisów prawa. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

* W Wielką Sobotę, zgodnie ze wskazaniami Metropolity Krakowskiego
i Konferencji Episkopatu Polski nie będzie w naszym Sanktuarium, podobnie jak w innych świątyniach tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Jednakże przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego Biskupi proszą, aby w domach odmówić przygotowane odpowiednie modlitwy. Na internetowej stronie Sanktuarium www.smbf.pl zostaną umieszczone takowe modlitwy. Są też wyłożone na stolikach w Sanktuarium.

* Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 w Sanktuarium. 

* Spowiedź święta;  w Sanktuarium każdego dnia 2 kapłanów z zachowaniem przepisów prawa a w sobotę dodatkowo także 1 kapłan w kaplicy. 

* W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  – Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Ufam, że będzie ona swoistym i niezwykłym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

Triduum Paschalne – transmitowane na żywo
poprzez stronę internetową smbf.pl

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a przeżycia w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.