V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

← wróć do listy

V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu, bo już w najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową – rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św. Nie chcę już i ufam, że nie muszę przypominać o rozporządzeniach władz państwowych i kościelnych, dotyczących liczby osób, które mogą uczestniczyć w zgromadzeniach, także religijnych. Proszę Was, byście zostając w domu, korzystali z transmisji internetowych z Sanktuarium na stronie smbf.pl.  Nie chcę także zamknąć Sanktuarium i ufam, że takiej decyzji nigdy nie trzeba będzie podejmować, bo Sanktuarium wciąż trwa.
 • Celebracja Mszy świętych wg zwyczajnego porządku, podobnie jak nabożeństwa: ku czci Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo różańcowe i Maryjny Apel z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad.
 • Adoracja i osobista modlitwa przed  Najświętszym Sakramentem od godz. 7.30 do 19.00 z wyjątkiem celebracji Mszy świętych. A modlitwie pamiętajmy o tych, którym wirus zabrał życie, tych którzy są nim zarażeni , ich Rodzinach, pamiętajmy o Lekarzach, Pielęgniarkach – całym świecie medycznym niosącym ofiarnie pomoc chorym ale także o tych, którzy sprawują władzę w naszej Ojczyźnie, by podejmowali mądre decyzje.
 • Spowiedź święta w tych samych godzinach co zawsze. Skorzystajmy z Sakramentu Pojednania, by móc z czystym sumieniem przeżywać czas świąt Wielkanocnych. 
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiąca
 • W pierwszy czwartek przypada XV rocznica odejścia do „Domu Ojca” Św.  Jana Pawła II, więc adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 18.00, która przeżywać będziemy w intencji dziękczynnej za a dar życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. 
 • W pierwszy piątek pierwszy raz nie przyjdą księża do chorych, ale zrobimy to dla tych, którzy będą pragnęli w Wielkim Tygodniu. 
 • W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo – sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach poprzez transmisje na żywo na smbf.pl
 • W pierwszą środę miesiąca ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca. 
  Z oczywistych względów w kwietniu tego spotkania nie będzie, ale modlitwa tak, więc w miarę możliwości próbujmy być razem przez internetową transmisję a intencje modlitewne na kwiecień są następujące: Za osoby uzależnione, aby otrzymały pomoc i zostały otoczone opieką  o zaprzestanie pandemii korona wirus.
 • W środę 1 kwietnia planowana była celebracja Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży naszej parafii z posługą Ks. Bp Damiana Muskusa. Z oczywistych racji została odwołana. A kiedy będzie… Dziś nie mam wiedzy na ten temat ale z pewnością takowej informacji udzielimy w stosownym czasie.  

Życzmy sobie, byśmy w codziennym życiu pamiętali, „że im ciemniejsza jest noc, tym jaśniejsze gwiazdy, im większy ból tym bliższy Bóg” a Boże błogosławieństwo, które przyjmujemy, by nas w tym umacniało, krzepiło i dodawało sil.