Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.

← wróć do listy

Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W czwartek 25 maja przypada już 16 rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza, twórcy i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca
    i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył a nade wszystko w miłości do Pani Fatimskiej i św. Jana Pawła II.
  • W piątek przypada Dzień Matki. W szczególny i wyjątkowy sposób składamy życzenia wszystkim Mamom i dziękujemy za trud włożony w opiekę i wychowanie. Matka od zawsze jest symbolem bezpieczeństwa, ciepła i miłości. I to Ona odgrywa wielką rolę w życiu każdego z nas. Zachęcamy wszystkich do modlitewnej pamięci w intencji naszych Mam, prosząc dla tych, które odeszły do wieczności o dar nieba, zaś dla żyjących  oraz wszystkich kobiet o dar Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Fatimskiej.  
  • W przyszłą niedzielę na Bachledówce będzie miała miejsce Uroczystość ustanowienia – na mocy dekretu Metropolity Krakowskiego Ks. Abp Marka JędraszewskiegoSanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Czciciela Matki Boskiej Jasnogórskiej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Metropolita Krakowski. Informujemy o tym wydarzeniu także dlatego, że Ks. Kard. Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia jest swoistym Dobrodziejem tego miejsca, wszak Figura Matki Bożej Fatimskiej, koronowana przez św. Jana Pawła II na Placu św. Piotra w Rzymie jest Jego darem dla Pallotynów na Krzeptówkach z nadzieją, że Matka Boże będzie chroniła naszą Ojczyznę od południa. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
  • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.