Ur. Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

← wróć do listy

Ur. Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

1. Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych     mówiącemu o „spowiedzi i komunii świętej przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy  Przenajświętszej.

Jednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny – na zwykłych warunkach – za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”

2. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św.
w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 19.00. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że w pierwszą sobotę o godz. 16.00  nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię.

4. Także w sobotę wyrusza z Sanktuarium jednodniowa – już 26 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza z hasłem „Wznoszę swe oczy ku górom.” O godz. 7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie pielgrzymki w Parku Fatimskim, natomiast o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w Sanktuarium Najśw. Rodziny.  Młodzież – ale też wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

5. W pierwszą środę miesiąca ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca, które jak zawsze rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30 a w najbliższy piątek o 18.00 spotkanie dla uczniów klas VII. 

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Duch Święty obmyje w nas to co nie święte, niech w serca oschłych wleje zachętę
i niech uleczy rany naszych serc… Na zakończenie wspólnej modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.