VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

← wróć do listy

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada w Sanktuarium niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim, przewodniczy O. Samuel Pacholski – Przeor Jasnej Góry. Program tych uroczystości będzie następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00, 8.30, 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z udziałem Górniczej Orkiestry Dętej i Banderii konnej. Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczą w Banderiach konnych i takowe zwierzęta posiadają oraz wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu i modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie. 

2.   Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie przewodniczyć Ks. Prowincjał Waldemar Pawlik SAC z Warszawy. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

3. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona
z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku
z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

4.   W czwartek 18 maja przypada 103 Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Niech ten dzień będzie wyrazem wdzięczności względem Boga za dar Jego życia i dar Jego Rodziny. W Sanktuarium nabożeństwo majowe rozpocznie się pieśnią oazową „Barka”. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5.  W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy rocznicę  Pierwszej Komunii św. W związku z powyższym w sobotę o 15.00 nabożeństwo pokutne dla dzieci rocznicowych, ich rodziców i bliskich. 

6.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.