V Niedziela Wielkanocy – 7.05.2023 r.

← wróć do listy

V Niedziela Wielkanocy – 7.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie miała miejsce w Sanktuarium uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Jednocześnie przypominamy Dzieciom
    i ich Rodzicom, że najbliższy tydzień – jest tygodniem eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i ich Rodziców o godz. 17.00. W poniedziałek o godz. 20.00  w Sali obok Sanktuarium spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywać rocznicę I Komunii Św.
  2. W najbliższą sobotę tj. 13 maja przypada 106 rocznica Objawień Matki Bożej Fatimie a w Sanktuarium rozpocznie się  czas nabożeństw fatimskich. W tym roku w Sanktuarium będziemy gościć J. E. Ks. Bp Krzysztofa Włodarczyka z Bydgoszczy. Program modlitewny tego dnia będzie następujący; godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o 18.30  pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., której będzie przewodniczyć J. E. Ks. Bp K. Włodarczyk, o 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień rocznicy Objawień w Fatimie.
  3. W najbliższą niedzielę przypada w Sanktuarium „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim, przewodniczyć będzie O. Samuel Pacholski – Przeor Jasnej Góry. Program tych uroczystości będzie następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00; 8.30; 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Orkiestry Dętej i Banderii konnej. Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczą w Banderiach konnychi takowe zwierzęta posiadają oraz wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu i modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie. 
  4. W przyszły poniedziałek tj. 15 maja będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie przewodniczyć Ks. Prowincjał Waldemar Pawlik SAC z Warszawy. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej