​XXI Niedziela zwykła – 27 sierpnia 2023 r. 

← wróć do listy

​XXI Niedziela zwykła – 27 sierpnia 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Powoli dobiega wakacyjny czas. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zatem stajemy pełni wdzięczności względem Boga za darowany czas wakacji 
i z nadzieją na nowy – dobry rok szkolny. Młodzież, Dzieci, Nauczycieli oraz Rodziców serdecznie zapraszamy na Mszę św. w przyszły poniedziałek tj. 
4 września o godz. 8.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiącaW pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu. Ten dzień jest także wspomnieniem 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej, tragicznej w skutkach dla naszej Ojczyzny.  Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy za Jej wolność i niepodległość oddali swoje życie. 
W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że 
w sobotę o godz. 16.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci 
a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię.

3. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej  – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

4. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie dzieciom i młodzieży, nauczycielom i rodzicom na nowy rok szkolny. Niech ich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.