XXIII Niedziela zwykła – 10 września 2023 r.

← wróć do listy

XXIII Niedziela zwykła – 10 września 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj Polska a także świat będzie świadkiem historycznego wydarzenia
beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, polskiej rodziny, która została zamordowana w czasie II wojny światowej za ukrywanie Żydów. Uroczystość ta będzie miała miejsce w Markowej w diecezji przemyskiej, a transmisja z niej będzie dostępna na antenie TVP1. To wyjątkowe wydarzenie, które po raz pierwszy w historii Kościoła katolickiego wyniesie na ołtarze jako męczenników całą rodzinę. Mszy beatyfikacyjnej przewodniczyć będzie prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych – Ks. Kard. Marcello Semeraro.

2. W środę przypada 13 dzień miesiąca września w konsekwencji czuwanie fatimskie. Zatem o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia
i adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św. natomiast o godz. 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim.

3. W najbliższą niedzielę przypada w Sanktuarium „niedziela fatimska”. Program tych uroczystości będzie następujący: Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 8.30; 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa 
w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św.

4. W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św.
w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00, natomiast z
kościoła św. Krzyża
w Zakopanem po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzyma do Krzyża na Giewoncie.

5.  W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w poniedziałek
Spotkanie dla dzieci komunijnych w czwartek o godz. 13.00; w piątek o 18.00 dla uczniów klas VI, również w piątek o godz. 19.00 dla uczniów klas VII a dla uczniów klas VIII o 20.00, zaś  w sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów, oraz Scholii o godz. 16.00.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym życzymy, by w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.